تهران برق مرجع خرید تجهیزات برق روشنایی, برق صنعتی

تعمیر اینورتر تهران برق

تعمیر اینورتر

برای تعمیر اینورتر صنعتی، نکات کلیدی عبارتند از:
– شناسایی مشکل: تشخیص صحیح علت خرابی و شکستگی به عنوان گام اول اصلاح می‌شود.
– تخصص فنی: داشتن دانش کافی در زمینه الکترونیک و تجهیزات برقی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
– تعویض قطعات: تعویض قطعات دستگاه با قطعات اصلی و با کیفیت می‌تواند به تعمیر موثر کمک کند.

تعمیر اینورتر تک فاز و سه فاز:
– تعمیر اینورتر تک فاز و تعمیر اینورتر سه فاز نیازمند تخصص فنی و دانش در ادوات الکترونیکی و قطعات الکتریکی است.
– ارزیابی خرابی: شناسایی علت خرابی و بررسی مدارها و قطعات معیوب از مراحل اساسی تعمیر است.

تعمیر اینورتر‌های مختلف مانند:

 • تعمیر اینورتر ال اس
 • تعمیر اینورتر اینوت
 • تعمیر اینورتر دلتا
 • تعمیر اینورتر دلکسی
 • تعمیر اینورتر ای مستر
 • تعمیر اینورتر هیوندای
 • تعمیر اینورتر زیمنس
 • تعمیر اینورتر ABB
 • تعمیر اینورتر تتا
 • تعمیر اینورتر تکو
 • تعمیر اینورتر وگ
 • تعمیر اینورتر زیما
 • تعمیر اینورتر مس پاور

و شامل برند های دیگر می شود.


– مطالعه دقیق دفترچه راهنما: مراجعه به دفترچه راهنمای هر مدل تا حد امکان اطلاعات دقیقی راجع به تعمیر ارائه می‌دهد.
– اجرای آزمون‌های دقیق: برای تشخیص نقاط معیوب و عیوب مختلف در دستگاه‌ها.

اینورتر صنعتی یا همان درایو صنعتی با نام تجاری VARIABLE FREQUENCY DRIVE که به صورت اختصار (VFD) نامیده می شود در معنی لغوی معکوس کننده می باشد و نوعی کنترل کننده دور و راه انداز موتور است. از نظر الکترونیکی هرگونه دستگاهی که برق DC را به برق AC تبدیل کند (مبدل DC TO AC)، اینورتر نامیده می شود. اینورتر ها این قابلیت را دارند برق AC خروجی را با ولتاژ و فرکانس مورد نیاز کاربر تامین و تولید کنند. در نهایت از برق AC تولید شده در خروجی اینورتر صنعتی (VFD)، می توانیم انواع موتور های AC سه فاز را کنترل و راه اندازی کنیم. اگر در استفاده از الکترو موتورها نیاز به تغییر سرعت در کاربری خود دارید، اینورتر به آسانی با افزایش یا کاهش سرعت موتور می تواند نیازهای شما را برآورده کند. اینورتر برق صنعتی را با نامهای دیگری مانند: درایو سرعت متغیر، درایو سرعت قابل تنظیم، درایو فرکانس قابل تنظیم و درایو های صنعتی نیز می شناسیم. در حقیقت در اینورتر های صنعتی با تغییر نسبتی از ولتاژ و فرکانس می توانیم سرعت شفت را کنترل کنیم. اینورتر این قابلیت را دارد که توسط برق تک فاز موتور های سه فاز تا توان ۱۱ کیلو وات را با برق تک فاز با مصرف بهینه کنترل و راه اندازی کنیم. شرکت توسعه صنعت پارس ماشین ( پارس درایو ) نمایندگی واردات و پخش انواع اینورتر صنعتی کومارک با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت در ایران است.

اما اگر اینورتری که در دسترس شما هست با برخی از مشکلات روبرو شود و در نتیجه به درستی کار نکند، چه می شود؟ چنین شرایطی منجر به چندین مسئله از قبیل عدم چراغ، بدون مایکروویو و چندین مورد دیگر می شود. بنابراین در این حالت بهتر است مشکلات رایج اینورتر را به همراه راه حل های آن ها بدانید تا بتوانید مشکلات را خودتان حل کنید.

تعمیر اینورتر تهران برق

تعمیر اینورتر تهران برق

برخی از این موارد در زیر شرح داده است:

1) اینورتر روشن نشود

روشن نشدن اینورتر یکی از رایج ترین مشکلات اینورتر است. چند دلیل احتمالی برای همین موارد عبارتند از: جدا شدن باتری، سست شدن ترمینال باتری، ضعیف بودن باتری، باتری تخلیه شده یا اتصال معکوس پایانه های و غیره. در صورت خراب بودن سوئیچ برق، باید حتماً آن را برای تعمیر به مرکز خدمات برسانید. در صورتی باتری اینورتر شما معیوب شده باشد، آن را تعویض کنید اما اگر اینورتر از کا افتاد و عملکرد آن قطع شد، برای تنظیم مجدد آن باید دکمه ریست که بر روی دستگاه مشخص می باشد را فشار دهید. اگر باتری دستگاه ضعیف شده است، توصیه می شود آن را برای چند ساعت شارژ نمایید. اگر اینورت شما قدیمی باشد، ایده خوبی است که در کل آن را جایگزین که دستگاه بهتر و به روزتر کنید. اگر ترمینال های باتری شل هستند، آن ها را از نظر خوردگی بررسی کرده و قبل از بستن محکم آن ها، به دقت تمیز نمایید.

تعمیر اینورتر در تهران

2) باتری اینورتر شارژ نمی گردد

یکی دیگر از مشکلات رایج اینورتر، شارژ نشدن باتری است. یکی از دلایل این امر می تواند معیوب بودن باتری باشد و در این حالت باید باتری تعویض شود. از دیگر دلایل احتمالی این امر می توان به یکسو کننده ها، ذوب شدن فیوزها و اتصال شارژ باتری اشاره کرد. در این موارد، شما باید از یک کارشناس حرفه ای کمک بگیرید یا ترمینال های باتری را در برابر خوردگی بررسی کنید.

3) زمان بک آپ (پشتیبانی) بسیار کوتاه

مشکل دیگری که اینورتر با آن روبرو می شود، زمان کوتاه سازی پشتیبانی (بکاپ گیری) می باشد. این مورد می تواند به دلیل مصرف زیاد انرژی باشد و در چنین حالتی، شما باید بار اضافی را بردارید. اگر باتری به درستی شارژ نشده باشد، ممکن است که این مورد به وجود آید. همچنین اگر مقدار الکترولیت باتری کاهش یافته باشد می تواند موجب پدید آمدن این مورد باشد که در این حالت یکی از راه حل ها این است که  به طور مرتب باتری را با آب مقطر پر نمایید. به یاد داشته باشید که سطح معادل آب باید بین حداکثر و حداقل حد آب حفظ شود.

4) تغذیه اینورتر فقط در حالت  اینورتر کار می کند

اگر این مشکل پیش بیاید، یا ورودی اینورتر متصل نیست یا فیوز ذوب شده است. کابل برق را بررسی کنید و حالت قرار گیری فیوز را تغییر دهید. در این حالت اگر علت نحوه اتصال ورودی و یا محافط ورودی است، باید آن را مجددا تنظیم کنید. یک محافظ ورودی اساساً یک مدار محافظ است که در صورت وجود شرایط ولتاژ بالا، از اینورتر محافطت می کند. برخی دیگر از دلایل مشکلات رایج اینورتر شامل ورودی کم و ورودی زیاد و غیره است. اتفاقی که می افتد این است که در صورت کم بودن ورودی، اینورتر به منبع تغذیه اصلی متصل نمی شود و از این رو فقط در حالت اینورتر کار می کند. اگر دلیل این عیب ورودی کم باشدکه مننجر به کار کردن فقط در حالت اینورتر می شود، باید اطمینان حاصل کنید که طیف گسترده ای از UPS را انتخاب کرده اید. همچنین می توانید برای حل مسئله ولتاژ، یک استابلایزر نصب نمایید.

تعمیر آلارم اینورتر

5) آلارم اینورتر به طور دائم فعال باشد

در خیلی از مواقع ممکن است که زنگ هشدار / آلارم اینورتر به طور دائم کار کند. در چنین حالتی، علت احتمالی می تواند اضافه بار روی اینورتر یا فن خنک کننده گیر باشد. اگر احتمال اضافه بار می دهید می بایت تمام فعالیت هایی که منجر به اضافه بار می شوند را قطع نمایید. اگر با این کار مشکل برطرف نشد، باید اینورتر را به مرکز خدمات ببرید یا برای کمک از یک متخصص ماهر تماس بگیرید. لازم است بدانید که هر اینورتر دارای فن خنک کننده ای است که باید تا زمانی که دستگاه اینورتر شما کار می کند، فعال باشد. اگر فن خنک کننده قادر به حفظ دمای خنک به اندازه کافی برای کار ایمن اینورتر نباشد، اینورتر به طور خودکار خاموش می شود یا زنگ هشدار به صدا در می آید تا به شما اطلاع دهد که دستگاه باید خاموش شود. به همین ترتیب، اگر فن بنا به دلایلی گیر کرده و قادر به خنک کردن اینورتر نباشد، این دستگاه زنگ خطر را به صدا در می آورد تا به شما اطلاع دهد که آن را خاموش کنید.

6) صفحه نمایشگر LCD اینورتر کدهای اشتباه نمایش می دهد

یکی دیگر از مشکلات رایج مربوط به اینورترهایی که ممکن است شما تجربه کار با آن ها را داشته باشید، نمایش کدهای نادرست توسط LCD  می باشد. در این حالت، یا یک مشکل داخلی وجود دارد که ممکن است مدار اینورتر نیاز به تعویض داشته باشد یا یک مسئله خارجی وجود دارد. اگر مسئله مورد خارجی است، ممکن است لازم باشد کابل های باتری، سیم های خروجی و ورودی و بار و غیره را بررسی کنید.

صداهای اضافی اینورتر و تعمیر آن

 

7) شنیدن صداهای اضافی از اینورتر

در بعضی مواقع ممکن است شما صداهای اضافی از اینورتر خود بشنوید. این موضوع مهم است که بدانید که هر اینورتری صدایی شبیه به صدای باد از خود تولید می کند که این کاملاً صدایی طبیعی می باشد. اما اگر صدای فن را می شنوید، ممکن است فن شما به تمیز کردن نیاز داشته باشد که فراموش نکنید این کار نیز باید توسط متخصصین مجرب در این حوزه انجام پذیرد. در برخس شرایط نیز ممکن اسن نیاز باشد فن اینورتر تعویض گردد.

تعمیر اینورتر در تهران

یکی دیگر از خدماتی که توسط تیم مجرب تهران برق به مشتریان عزیز ارائه می گردد، تعمیر اینوتر می باشد تهران برق خدمات تعمیر اینورتر در تهران را ارائه می نماید. در صورت بررسی و عدم اطلاع از ایراد اینورتر خود می توانید با شماره های درج شده در وب سایت تخصصی ما تماس حاصل نموده و پس از دریافت مشاوره در حوزه مربوطه، درخواست تعمیر دستگاه و یا قطعات آن را داشته باشید. تیم حرفه ای تهران برق با تلاش در این راستا آمادگی ارائه عیب یابی اینورتر و هر گونه خدمات در این زمینه را اعلام می دارد. همچنین برای خرید اینورتر به صفحه اینورتر مراجعه نمایید.

آیا تعمیر اینورتر امکان پذیر است ؟

بله تعمیر امکان پذیر می باشد تهران برق خدمات تعمیر اینورتر را به مشتریان خود ارائه می نماید.

برای تعمیر اینورتر چکار کنیم ؟

برای تعمیر اینورتر کافی است با شماره تماس های تهران برق تماس بگیرید کارشناسان تعمیر اینورتر مشاوره رایگان برای تعمیر اینورتر را در اختیار شما قرار می دهند.

آیا تعمیر اینورتر با صرفه است ؟

برای دانستن این سوال ابتدا باید اینورتر شما توسط کارشناسان تهران برق مورد بررسی قرار گیرد.

4.9/5 - (44 امتیاز)
آخرین مقالات