تهران برق مرجع خرید تجهیزات برق روشنایی, برق صنعتی

انواع پروژکتور

پروژکتور نمای ساختمان

به طور کلی وقتی صحبت از فضاهای بیرونی می شود، نورپردازی واقعاً نقش مهمی در آن دارد. زیرا به محض بیرون رفتن از روشنایی طبیعی، برای ایجاد این هاله و محیط به نور خارجی احتیاج خواهیم داشت. چراغ های پروژکتور در چنین سناریوهایی مخصوصاً برای سالن های نمایش، کنسرت های فضای باز و رویدادهایی که مخاطبان بیشتری دارد و باید توجه آنها را به سمت یک هنرمند خاص روی صحنه جلب کنید، بسیار مفید و پر کاربرد هستند. این چراغ ها با نورافشانی زیاد برای فضاهای بیرونی ایده آل می شوند زیرا توزیع یکنواختی از نور را ایجاد می کنند و باعث می شوند نقطه هدف شما از همه چیز برتری داشته باشد. نورپردازی برای جلب توجه به صحنه و سن سالن های نمایش با استفاده از نور پروژکتور صورت می گیرد.

انواع چراغ های پروژکتور

همان طور که گفته شد،  وقتی صحبت از وسایل روشنایی خارجی می شود، چراغ های پروژکتور یکی از گزینه های مورد علاقه بسیاری از افراد است. ویژگی پرتوهای نوری با کیفیت بالا و قدرت مقاومت در برابر آب و هوا پروژکتورها را به یکی از نورهای مورد علاقه برای فضاهای بیرونی تبدیل کرده است. در فروشگاه اینترنتی و تخصصی تهران برق بسته به فضا، بودجه و سبک شما می توانید بهترین چراغ های پروژکتور را انتخاب کنید. برای سهولت کار شما ما قیمت چراغ های پروژکتور را در سایت درج کرده ایم، از طیف واقعا مقرون به صرفه ای شروع می شود که مطمئناً تمام مشکلات روشنایی فضای باز شما را با برطرف می نماید. می توانید با کیفیت عالی، با چراغ های پروژکتور که توجه را به خود جلب می کند، ورودی، فضاهای بیرونی و نمای ساختمان خود را طراحی و لوکس نمایید.

امروزه با توجه به نیاز جامعه مهندسی و کاربری های متفاوت، تنوع چراغ های پروژکتور بسیار بیشتر شده است. انتخاب مناسب نوع پروژکتور امری مهم می باشد که در ادامه به برخی از انواع آن اشاره می شود:

  • پروژکتور COB
  • پروژکتور LED
  • پروژکتور SMD
  • پروژکتور وال واشر
  • پروژکتور دفنی
  • پروژکتور استخری

اگر بخواهیم توضیح مخنصری در مورد پروژکتور وال واشر بدهیم می توان گفت، وال واشر وسیله ای می باشد که از تعدادی لامپ در کنار یکدیگر ایجاد شده است و تعداد لامپ ها، اندازه آن ها، مقدار توان آن ها با یکدیگر متفاوت است و به شکل های گوناگون در کنار یکدیگر قرار می گیرند. از آن ها بر اساس نیاز و نوع پروژه در اشکال مختلف استفاده می شود. وال واشرها در تعداد زیاد در نقش یک پروژکتور LED می باشند و اغلب به صورت خطی هستند و در نمای داخلی و خارجی ساختمان کاربرد دارند.

اکثر پروژکتورها این قابلیت را دارند که بر روی دیوار نصب شوند. نصب آن ها بر روی دیوار به شما کمک می کند تا فضاهای زیبای ساختمان یا هر فضای تجاری دیگری را برجسته کنید. ساختارآن ها به گونه ای است که مقاومت زیادی در برابر آب و هوا دارند و می توانند شرایط سخت را تحمل کنند. وقتی صحبت از فضاهای بیرونی می شود، روشنایی مطلوب نه تنها از نظر زیبایی شناسی بلکه برای اطمینان از ایمنی نیز بسیار ضروری است. از ویژگی های پروژکتورهای مناسب محیط بیرونی داشتن بدنه ای از استیل ضد زنگ، پخش کننده شیشه معتدل و کیفیت بالا، مقاوم در برابر آب و هوا می باشد. از دیگر مزیت های این پروژکتورها تنوع رنگبندی در نورهای سرد، گرم و خنثی می باشد.

پروژکتورهای وال واشر، یکی از گزینه هایی ست که با انتخاب آن می توان روشنایی یکنواخت سطوح را به دست آورد حتی از مسافت زیاد و در شرایط سخت نصب. وال واشرها وسایل روشنایی ویژه ای برای روشنایی یکنواخت هستند. نما، ورودی و دیوارها که به این روش روشن می شوند به طور چشمگیری تأثیر روشنایی را افزایش می دهند. پروژکتورها و وال واشرهای دیواری، مقاوم در برابر شرایط آب و هوا هستند.

نصب پروژکتور

این که چگونه یک پروژکتور را نصب نمایید، می تواند در نورپردازی شما تاثیر به سزایی داشته باشد. هرگونه نصب اشتباه به راحتی می تواند تمام زیبایی محیط شما را تحت تاثیر قرار دهد. برای جلوگیری از ایجاد اعوجاج در نور پروژکتور، ساده ترین راه حل کاهش زاویه طراحی است. بعضی اوقات می توانید با نصب پروژکتور خود در سطح بالاتر مانند طبقه فوقانی یک ساختمان به این مهم دست پیدا کنید. البته این همیشه ممکن نیست. اگر تنها گزینه شما این است که از زیر با یک زاویه غیر عمود پروژه را انجام دهید، هرچه فاصله طرح بیشتر باشد، پرتو افکنی بهتری خواهید داشت. بهترین راه حل اغلب بالا بردن پروژکتور و افزایش فاصله فرافکنی است. این کار زاویه فرافکنی را تا حد ممکن کاهش می دهد. همچنین در بعضی موارد با قرار دادن پروژکتور در همان سطح چشم بیننده می توان نمای خوبی را بهره برداری کرد.

کاربرد پروژکتور

نورپردازی جذاب پارک ها، اماکن تاریخی، موزه ها و ساختمان ها مشخصه تصویر شبانه از یک شهر است. پروژکتورها و نورافکن های قدرتمند و با کیفیت بالا برای سطوح عریض یا بلند مانند سکوها، ایوان ها یا سقف ها امکان پذیر می کنند. همچنین گزینه های تنظیم، نصب انعطاف پذیر و کنتراست بالا از ویژگی های آن ها می باشد. از دیگر کاربردهای پروژکتور می توان به انواع مجسمه ها با سایزهای متنوع، ستون های مرتفع یا دارای کنده کاری های خاص، درختان یا نمای های با شکوه، کوه یا کوهپایه ها، گالری های هنری، نمای ساختمان ها با انواع کاربری مانند مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی، زیارتی و … با توزیع نور مناسب اشاره کرد. همچنین از نوع ضد آب آن ها در آبنماها، استخرها، دریاچه های مصنوعی و … استفاده بسیاری می شود. این کاربرد می تواند با موزیک و سایز تکنولوژی ها همراه باشد.

مشخصات پروژکتور

  • در پروژکتورها، ترکیب ساختار با تکنولوژی ریخته گری آلومینیوم خالص، اتلاف حرارت هسته، فن آوری اتلاف حرارت با کارایی بالا، می تواند اندازه لامپ را کوچک کند، قدرت را بهبود بخشد و حدوداً 50 وات توان خروجی به ما بدهد.
  • با استفاده از اثر دودکشی، ساختار خنک کننده تهویه، عامل موثر همرفت، می توانند به سرعت گرما را به هوا منتقل کنند.
  • با تمیز نگه داشتن بدنه پروژکتور، سطحی صاف و بدون گرد و غبار می تواند در حفظ زیبایی وسایل برای مدت طولانی موثر باشد.
  • برخی از آن ها می توانند زاویه پرتو 3.5 باریک، حداکثر فاصله 50 متر را بارگیری کنند و موقعیت میانی فضای مورد نظر را می توان 40lx  به دست آورد.

جهت مشاهده محصولات پرژکتور تهران برق کلیک کنید

جهت مشاهده مقالات تهران برق کلیک کنید

Rate this post
آخرین مقالات