تهران برق مرجع خرید تجهیزات برق روشنایی, برق صنعتی

اینورتر اینوت

شرکت INVT (Shenzhen INVT Electric Co., Ltd) از زمان تأسیس در سال 2002 بر روی اتوماسیون صنعت و قدرت انرژی متمرکز بوده است و متعهد شده است که بهترین محصول و خدمات را به شما، در حد امکان ارائه دهد تا به مشتریان رقابت بیشتری را نشان دهیم. شرکت INVT در سال 2010 در بازارهای عمومی جای پیدا کرد و اولین شرکت دارای سهم در فهرست (002334) در بورس شنژن در صنعت می باشد. در حال حاضر، INVT دارای 16 شرکت تابعه و بیش از 3000 کارمند، بیش از 30 دفتر داخلی و مراکز ضمانت نامه و 8 شعبه خارج از کشور است و یک شبکه فروش را تحت پوشش بیش از 60 کشور و منطقه در خارج از کشور تشکیل می دهد. این شرکت بر اساس تسلط بر فن آوری های کلیدی در الکترونیک قدرت، کنترل خودکار و فناوری اطلاعات، عنوان شرکت برتر فناوری پیشرفته ملی مشعل، نائل آمده است یکی از محصولاتی که این شرکت به صورت کاملا تخصصی بر روی آن فعالیت دارد، اینورتر اینوت می باشد که در مدل های متفاوت تولید می شوند. در ادامه به معرفی این محصولات و کاربردهای آن می پردازیم.
تاریخچه
یکی از مهم ترین نبردهای قرن نوزدهم، نه با زمین یا منابع بلکه برای برقراری نوع برق که به ساختمان های ما قدرت می داد، اختراع تجهیزی بود تا بتواند روشنایی را همه جهان ببخشد. در اواخر دهه 1800، پیشگام برقی آمریکا، توماس ادیسون (1931- 1847) از این مسیر و راه منتخب خود خارج شد تا نشان دهد جریان مستقیم (DC) راهی بهتر برای تأمین برق از جریان متناوب (AC) است، یک سیستم توسط رقیب او نیکولا تسلا (1856-1943) مورد توجه قرار گرفت. ادیسون انواع و اقسام روش ها را برای متقاعد کردن مردم مبنی بر اینکه AC بیش از حد خطرناک است به کار برد، از برق گرفتن یک فیل گرفته تا (استفاده های نادرست و انواع مجازات) استفاده از AC در صندلی برقی برای اجرای مجازات اعدام. با این وجود، سیستم تسلا روزی به پیروزی رسید و جهان از آن زمان تاکنون تقریباً روی جریان AC کار کرده است. تنها مشکل این است که اگرچه بسیاری از وسایل ما برای کار با AC طراحی شده اند، اما ژنراتورهای مقیاس کوچک معمولاً DC تولید می کنند. این بدان معناست که اگر می خواهید چیزی را مانند یک باتری AC از باتری ماشین DC در خانه تلفن همراه خود راه اندازی کنید، به دستگاهی نیاز دارید که همانطور که گفته می شود، DC را به AC تبدیل کند. بیایید نگاهی دقیق تر به این وسایل بیاندازیم و بدانیم که چطور کار می کنند.


تفاوت بین جریان مستقیم و جریان متناوب

وقتی معلمان علوم ایده اصلی برق را به عنوان یک جریان الکترون برای ما توضیح می دهند، آنها معمولاً در مورد جریان مستقیم (DC) صحبت می کنند. ما می آموزیم که الکترون ها کمی شبیه به یک خط مورچه ها عمل می کنند، با بسته های انرژی الکتریکی به همان روشی که مورچه ها برگ را حمل می کنند، حرکت می کنند. این قیاس به اندازه کافی خوب است برای چیزی مانند چراغ قوه اصلی، جایی که ما یک مدار (یک حلقه الکتریکی بدون شکست) داریم که یک باتری، لامپ و یک سوئیچ را وصل می کند و انرژی الکتریکی به طور سیستماتیک از باتری به لامپ منتقل می شود تا تمام انرژی باتری تخلیه می شود.
در لوازم خانگی بزرگتر، برق به روش دیگری عمل می کند. منبع تغذیه ای که از پریز برق در دیواره ساختمان شما تامین می شود، بر اساس جریان متناوب (AC) است، جایی که برق جهت حرکت در هر ثانیه در حدود 50-60 برابر (به عبارت دیگر، با فرکانس 50-60 هرتز) تغییر می کند. درک این مسئله که AC چگونه انرژی می دهد وقتی دائماً مسیر خود را برای رفتن به مکان مورد نظر تغییر می دهد، دشوار است! اگر الکترون هایی که از پریز برق دیوار ساختمان شما خارج می شوند، چند میلی متر از کابل پایین آمده، باید جهت را معکوس کرده و دوباره به عقب برمی گردد، چگونه آنها به لامپ روی میز شما می آیند و آن را روشن می کنند؟ جواب در واقع بسیار ساده است. کابل هایی را که بین لامپ و دیواره پر از الکترون بسته شده اند تصور کنید. وقتی سوئیچ را وصل می کنید، تمام الکترون هایی که کابل را پر می کنند در لامپ به جلو و عقب لرزش دارند – و این تغییر سریع در مورد انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کند صادق است و لامپ را روشن می نماید. برای انتقال انرژی، نیازی نیست که الکترون ها به صورت دایره ای در گردش باشند: در AC، آن ها (الکترون ها) به سادگی در نقطه ای قرار می گیرند.

اینورتر اینوت
اینورتر اینوت


اینورتر چیست ؟


اینورتر دستگاهی است که جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل می نماید. نکته ای در مورد این دستگاه ها باید ذکر شود این است که فرکانس، ولتاژ و توان تولیدی اینورترها می‌توانند به مقادیر دلخواه تنظیم شوند.
یکی از میراث های تسلا (و همکاری تجاری او جورج وستینگهاوس، رئیس شرکت برق وستینگهاوس) این است که بیشتر وسایلی که ما در خانه های خود داریم به طور خاص برای اجرا از توان AC طراحی شده اند. وسایلی که نیاز به DC دارند اما مجبورند از پریز برق استفاده کنند نیاز به یک تجهیزات اضافی به نام یکسو کننده دارند که معمولاً از اجزای الکترونیکی به نام دیودها ساخته می شوند تا از AC به DC تبدیل شوند. اینورتر کار مخالف را انجام می دهد و درک ماهیت نحوه کار آن بسیار آسان است. فرض کنید شما یک باتری در یک چراغ قوه دارید و سوئیچ بسته است بنابراین جریان DC در مدار جریان می یابد، که همیشه در یک جهت می باشد، مانند یک ماشین مسابقه در اطراف یک مسیر مشخص. حالا اگر باتری را بیرون بیاورید و دور آن را چرخانید چه می کنید. مطمئناً چراغ قوه را روشن خواهید کرد و متوجه تفاوت در نور دریافتی نخواهید شد، اما جریان الکتریکی واقعاً برعکس جریان خواهد یافت. فرض کنید دستان شما رعد و برق داشت و به اندازه کافی ماهر بودید تا باتری را 50-60 بار در ثانیه معکوس کنید. پس می توانید نوعی اینورتر مکانیکی باشید، که باعث تغییر انرژی DC باتری به AC در فرکانس 50-60 هرتز می شود. البته نوع اینورترهایی که در فروشگاه های برقی خریداری می کنید کاملاً به این شکل کار نمی کنند، اگرچه بعضی از آنها در واقع مکانیکی هستند: در واقع از کلیدهای الکترومغناطیسی استفاده می کنند که با سرعت بالا می چرخند و خاموش می شوند تا جهت فعلی را معکوس کنند. اینورترهایی مانند این، اغلب آنچه را به عنوان خروجی موج مربع شناخته می شوند تولید می کنند: جریان که به یک روش جریان می یابد یا به روش مخالف یا فوراً در حال تعویض بین دو حالت است:

اینورتر اینوت
اینورتر اینوت

این نوع چرخش های برق ناگهانی برای بعضی از انواع تجهیزات الکتریکی کاملاً وحشیانه است. در جریان AC معمولی، جریان به تدریج از یک جهت به جهت دیگر در یک الگوی موج سینوسی تغییر می کند، مانند این:

اینورتر اینوت
اینورتر اینوت

از اینورترهای الکترونیکی می توان برای تولید این نوع از خروجی AC با سرعت متغیر از ورودی DC استفاده کرد. آن ها از اجزای الکترونیکی به نام سلف و خازن استفاده می کنند تا جریان خروجی را به تدریج، نسبت به حالتی که سوئیچینگ روشن / خاموش موج مربعی که با یک اینورتر اساسی بدست می آورید، افزایش وکاهش دهند.
اینورترها همچنین می توانند از ترانسفورماتورها برای تغییر ولتاژ ورودی DC مشخص به یک ولتاژ خروجی AC کاملاً متفاوت (یا بالاتر یا پایین) استفاده شوند، اما قدرت خروجی همیشه باید کمتر از توان ورودی باشد: این امر از صرفه جویی در انرژی به دست می آید که اینورتر و ترانسفورماتور نمی توانند انرژی بیشتری را از آنچه وارد می کنند انرژی بیشتری به دست آورند و مقداری از انرژی در اثر گرما جریان برق از طریق اجزای مختلف الکتریکی و الکترونیکی از بین می رود. در عمل، بازده اینورتر اغلب بیش از 90 درصد است، اگرچه فیزیک پایه به ما می گوید، انرژی با این هر چقدر هم کم در جایی هدر می رود!
لیست قیمت اینورتر
با توجه به استفاده های خاص از اینورترها که نیازمند دارا بودن اطلاعات مخصوص به آن هاست، با مراجعه به سایت تخصصی تهران برق و بهره گیری از کارشناسان ماهر و متخصص در این حوزه، نوع اینورتر خود را مشخص نمایید و از قیمت اینورتر مطلع گردید. همچنین لیست قیمت اینورتر، جهت خرید اینورتر، در سایت آنلاین فروشگاه تخصصی تهران برق موجود می باشد.

لیست محصولات اینورتر تهران برق

مشاهده ساید مقالات فروشگاه اینترنتی تهران برق

5/5 - (4 امتیاز)
آخرین مقالات