سیم افشان نوعی سیم با اندود مس آنیل و آلومنیوم است. این سیم از جمله سیم هایی است که در صنعت از آن استفاده می شود. در واقع یک سیم تک رشته ای هادی است و عایق آن نیز آمیزه پلیمر PVC نوع C است.

خرید سیم افشان

سیم افشان نسبت به سیم مفتول، انعطاف بیشتری دارد به همین خاطر از سیم افشان در مواردی که سیم حرکت می کند، بیشتر استفاده می شود. به دلیل اینکه سطح مقطع سیم افشان به علت وجود فاصله میان لایه های مختلف سیم های به هم تابیده بیشتر است، مقاومت الکتریکی سیم افشان نیز از سیم مفتول بیشتر است.
سیم افشان به عنوان سیم رابط در داکت های زیر زمینی، ماشین آلات، تابلوهای فرمان که به انعطاف پذیری بالایی نیاز دارند و … به کار می رود. همچنین برای مصارف عمومی تر در اتاق های خشک، تجهیزات الکتریکی، کلیدها وتابلو ها تا ولتاژ 750 ولت، استفاده می شود. از طرفی برای نصب در داخل وسایل برقی، سیستم های روشنایی و … استفاده می شود.

کاربرد کابل افشان :

سیم تلوزیون
سیم وسایل تصویری

چند نکته درباره کابل افشان :

قطر نامي مفتول هاي هر هادي بايد يکسان باشد تعداد مفتول هاي هر هادي نبايد از حداقل مقادير داده شده در استاندارد کمتر باشد .
مقاومت هر هادي در ۲۰ درجه سانتي گراد نبايد بیش از حداکثر مقدار تعیین شده در استاندارد باشد.
عايق کابل افشان بايد داراي استقامت مکانیکي و قابلیت ارتجاعي کافي باشد .
هر رشته عايق از سیم افشان بايد فقط يك رنگ داشته باشد، به جز رشته سیم ارت (سبز و زرد . فاصله بین هر دو نشانه گذاري متوالي نبايد از ۵۷۲ میلیمتر بیشتر شود.

نکاتی درباره سیم افشان مقطع ۵ و ۶ :

فاصله بین هر دو نشانه گذاري متوالي نبايد از ۰۵۵ میلیمتر بیشتر شود .
دو پهني عايق نبايد بیش از۵۱%حداکثر قطر تعیین شده باشد و میانگین قطر نیز نبايد از آن بیشتر شود وجنس هادي ها، مس آنیل شده ساده يا با اندودو يا آلومینیوم يا آلیاژ آن مي باشد .
قطر نامي مفتولهاي هر هادي بايد يکسان باشد .
قطرمفتول هاي هر هادي نبايد از حداقل مقادير داده شده در استاندارد کمتر باشد.

شما در تهران برق میتوانید انواع سیم افشان خراسان، کات کابل و آرین ابهر و لوشان را به صورت اینترنتی خرید نمایید.

نمایش 1–9 از 45 نتیجه

Show sidebar