تهران برق مرجع خرید تجهیزات برق روشنایی, برق صنعتی

کاربرد اینورتر

امروزه تقریبا تمام لوازم خانگی و دیگر تجهیزات و وسایل الکتریکی، می توانند توسط یک اینورتر کار کنند. در صورت خاموش شدن برق، یک اینورتر می تواند به عنوان یک واحد نیروی پشتیبانی اضطراری بسیار مفید واقع شود و اگر به صورت کامل شارژ شود، شما قادر خواهید بود که از آن برای روشن کردن کامپیوتر، تلویزیون، چراغ ها، وسایل برقی، لوازم آشپزخانه و سایر وسایل الکتریکی استفاده کنید. البته این کاربرد به نوع اینورتری که استفاده می کنید نیز بستگی دارد، خصوصا آنهایی که برای تغذیه ی ترکیبی از وسایل و لوازم الکتریکی با مصرف انرژی بالا استفاده می شود.در ادامه به کاربرد اینورتر نیز می پردازیم:

اینورتر چیست؟

یک اینورتر اساسا یک قطعه ی جمع و جور مستطیلی شکل است که عمدتا یا به وسیله ی ترکیبی از باتری ها که به صورت موازی بهم متصل شده اند یا یک باتری 12 یا 24 ولتی تغذیه می شود. به نوبه ی خود، این باتری ها می توانند توسط ژنراتور های گازی، موتور های خودرو، صفحات خورشیدی یا دیگر منابع مرتبط با منبع نیرو شارژ شوند.

عملکرد اصلی اینورتر

عملکرد اصلی یک اینورتر ، تبدیل کردن جریان مستقیمDC به جریان استادارد متناوب AC است. این به این خاطر است که باتری های سیستم های برق متناوب فقط برق DC ذخیره می کنند در حالی که AC نیرویی مسحوب است که در صنعت و خانه ها توسط شبکه اصلی نیرو یا تاسیسات مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو باید برق DC تولید شده توسط باتری ها به AC تبدیل شود. به علاوه ، تقریبا همه ی لوازم خانه و وسایل و تجهیزات الکتریکی برای عملکرد خود، منحصرا به برق AC وابسته هستند.

انواع اینورتر

1- اینورتر های موج سینوسی حقیقی

2- اینورتر های موج تعدیل کننده سینوسی

اساسا دو نوع اینورتر وجود دارد: اینورتر های موج سینوسی حقیقی (که همچنین به عنوان “موج خالص سینوسی” از آن یاد می شود) و اینورتر های “موج تعدیل کننده سینوسی” (که به عنوان “موج تعدیل کننده مربعی نیز شناخته می شود “). اینورتر های موج سینوسی واقعی برای تکرار، اگر بهبودی نداشته باشند، کیفیت انرژی ارائه شده توسط شبکه های برق اصلی یا خدمات برق را توسعه می دهند. آنها به به صورت خاص برای دستگاه های الکترونیکی و وسایل الکترونیکی با مصرف انرژی بالا توصیه می شوند. اینورتر های موج سینوسی حقیقی نسبت به اینورتر های اینورتر های موج تعدیل کننده سینوسی گران تر هستند و گزینه ای قوی تر و کارآمدتر در میان این دو محسوب می شود.
از سوی دیگر، اینورتر های اصلاح شده موج سینوسی بسیار ارزان تر بوده و قادر به راه اندازی تعداد کم یا محدودی از وسایل و لوازم خانگی، مانند وسایل آشپزخانه، چراغ ها و ابزار برقی کوچک، هستند. با این حال، این نوع اینورتر ممکن است دارای ظرفیتی برای تأمین تجهیزات و لوازم مصرفی با انرژی بالا مانند کامپیوترها، اجاق های مایکروویو، تهویه مطبوع، بخاری و پرینترهای لیزری نباشد.

اندازه اینورتر

اندازه اینورتر در محدوده کمتراز 100 وات تا بیش از 5000 وات متغیر است. این محدوده نشان دهنده ظرفیتی است که اینورتر می تواند به طور همزمان و مداوم یک ابزار یا لوازم خانگی با توان بالا و یا ترکیبی از واحدهای چندگانه چنین مواردی را تغذیه کند.

درجه بندی های اینورتر

اینورتر ها دارای سه درجه پایه هستند و شما باید رتبه اینورتر را در انتخاب یک مورد مناسب برای نیازهای خاص خود در نظر بگیرید.

1- درجه جریان:

بعضی از لوازم خانگی مانند یخچال و فریزر و تلویزیون، برای شروع به کار، نیاز به جریان زیاد دارند. با این حال، آنها به قدرت بسیار کمتری برای ادامه فعالیت نیاز دارند. بنابراین، یک اینورتر باید توانایی حفظ درجه جریان خود را برای حداقل 5 ثانیه داشته باشد.

2- درجه مداوم :

این درجه مقدار قدرت مداوم که شما می توانید استفاده کنید (بدون اینکه اینورتر بیش از حد گرم شود و احتمالا خاموش شود) را توصیف می کند.

3- درجه 30 دقیقه ای:

این درجه در مواقعی مفید است که درجه مداوم ممکن است به مراتب پایین تر از سطح مورد نیاز برای تغذیه یک ابزار یا لوازم خانگی با مصرف انرژی بالا باشد. رتبه بندی 30 دقیقه ای ممکن است برای تجهیزاتی مناسب باشد که فقط گاهی اوقات استفاده می شوند.

برای مشاهده لیست محصولات اینورتر تهران برق کلیک کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
آخرین مقالات