تهران برق مرجع خرید تجهیزات برق روشنایی, برق صنعتی

کنتاکتور اشنایدر

شرکت اشنایدر الکتریک شرکت مادر Square D،  APCو بسیاری از شرکت های دیگر است. این شرکت همچنین یک شرکت تحقیقاتی است و سرمایه گذاری 10 میلیارد یورو در نوآوری و RD برای توسعه پایدار بین سال های 2015 تا 2025 دارد. این شرکت دارای 20،000 اختراع ثبت شده در سراسر جهان چه به صورت فعال یا به صورت کاربردی می باشد و 5٪ از درآمد سالانه خود را در تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند. این شرکت در سال 1836 با نام اشنایدر سی شروع به کار کرد. سرانجام در ماه مه سال 1999 به اشنایدر الکتریک تغییر نام داد.

دفتر مرکزی اشنایدر واقع در روئیل مالمایسون، فرانسه  می باشد. در ژوئن سال 2011، دفتر مرکزی شرکت اشنایدر الکتریک در روئیل مالمایسون به عنوان شرکتی منطبق با استاندارد جدید ISO 50001 برای سیستم های مدیریت انرژی تأیید شد. این نخستین ساختمان در جهان بود که چنین طراحی هایی را بدست آورده بود. اشنایدر الکتریک در سال 2010 مجدداً مورد استفاده قرار گرفت تا بتواند مشمول نرم افزار، قدرت بحرانی و برنامه های شبکه هوشمند از طریق خریدهای استراتژیک شود. در سال 2015، این شرکت راه اندازی یک استراتژی تجاری با نام” زندگی جریان دارد”آغاز کرد که هدف از آن نشان دادن ارزش اقتصادی و پایداری و کارآیی جامعه است.

کمپانی اشنایدر در تخصص های متفاوتی از صنعت برق دست دارد و هر ساله بر آن است که در هر کدام از حوزه های آن پیشرفت داشته باشد. یکی دیگر از محصولاتی که می توان از برند اشنایدر نام برد، کنتاکتور اشنایدر است که در زیر به شرح آن می پردازیم.

خرید کنتاکتور از تهران برق

کنتاکتور اشنایدر

برند اشنایدر دارای طیف وسیعی از کنتاکتورها می باشد که دارای IEC و NEMA نیز هستند. سری های مختلف از کنتاکتورها را می توان نام برد که از رنج جریانی 9 آمپر الی 150 آمپر (موتورالقایی)، از 20 آمپر الی 200 آمپر (بارهای مقاومتی) در 3 پل و 4 پل را دارا هستند. کنتاکتورها اغلب برای تأمین کنترل مرکزی تأسیسات بزرگ روشنایی، مانند ساختمان اداری یا ساختمان خرده فروشی استفاده می شوند. برای کاهش مصرف برق در سیم پیچ های کنتاکتور، از کنتاکتور لچینگ استفاده می شود که دو سیم پیچ عملکردی دارد. سیم پیچ اول، با لحظه ای پر از انرژی می شود و کنتاکت های مدار نیرو را می بندد، که به صورت مکانیکی بسته می شوند. سیم پیچ دوم کنتاکت ها را باز می کند.

برخی از ویژگی های کنتاکتور اشنایدر کنتاکتورهای اشنایدر به عنوان پرفروش ترین کنتاکتور در جهان، چند راهکار استاندارد، قابلیت اطمینان بالا با دوام مکانیکی و برقی

طولانی برای اندازه های مختلف، همراه با کامل ترین لوازم جانبی در صنعت را ارائه می دهد. این کنتاکتورها برای کنترل موتورها بیش از 100 سال تجربه و نوآوری دارند. بعضی از مشخصه های کنتاکتورهای به شرح زیر می باشند:

 • دارای سیم پیچ های AC و DC با فرکانس 50/60 هرتز برای تمامی رنج ها
 • مصرف کم DC با سازگاری مستقیم با ماژول های PLC 100 میلی آمپر از 9 تا 38 آمپر
 • مصرف کم DC با سازگاری مستقیم با ماژول های PLC 500 میلی آمپر از 40 تا 80  آمپر با استفاده از سیم پیچ الکترونیکی
 • انواع مختلفی از اتصالات جهت نصب در تمامی شریط را دارا می باشد
 • ظرفیت شکست و قطع بالا
 • دارای 1 کنتاکت NO 1 کنتاکت NC تجمیع شده در هر 3 پل و یا 4 پل
 • دارای برنامه ایمنی با تمام کنتاکت های NC کمکی مطابق با استاندارد IEC 60947 4 1
 • حداکثر 30 میلیون چرخه عملکرد مکانیکی
 • چرخه های الکتریکی تا 3600 چرخه در ساعت در دمای محیط
 • رنج دمای کاری وسیع از 25 الی 60 درجه سانتی گراد

برخی از مزایای کنتاکتور اشنایدر

کنتاکتورهای اشنایدر می توانند با وجود اندازه کوچک و جمع و جور، راه اندازی ساده سریع را ارائه دهند. این کنتاکتورها می توانند چندین مزیت را ارائه دهند:

 • مناسب برای کاربردهای ایمنی
 • شناسایی زنجیره ایمنی با پوشش قرمز و کنتاکت کمکی
 • راهکارهایی با کارایی بالا و با کیفیت
 • ارتباط مستقیم با پنل های PLC
 • رفع خطای ناشی از راه اندازی مجدد ماشین(دستگاه) در مواقع خاموشی
 • امکان فرمان از چند محل به صورت اتوماتیک
 • دارای حفاظت بیشتر و اقتصادی تر و ایمن تر
 • عمر بیشتر نسبت به کلید ساده

عملکرد کنتاکتور اشنایدر کنتاکتورها بر خلاف رله ها توان و ظرفیت عبور جریان بالاتری را دارند و در ظرفیت تحمل جریان بالاتری ساخته می شوند. رله ها ظرفیت عبوری جریان پایینی دارند و بیشتر در مدارهای فرمان بکار می روند. زمانی که اختلاف پتانسیل به دو سر بوبین کنتاکتور اعمال می گردد، بوبین یا سیم پیچ بر اثر عبور جریان دارای میدان مغناطیسی می گردد وهمانند آهنربا قسمت متحرک هسته را به خود جذب می کند. در محل جذب کنتاکت هایی وجود دارند که با قطع و وصل شدن هسته، قطع و وصل می شوند و بصورت کلید عمل می نمایند. در داخل کنتاکتور دو عدد فنر موجود است که هنگام قطع بودن بوبین کنتاکتور، وظیفه ی برگرداندن قسمت متحرک به حالت عادی را بر عهده دارند.

انواع کنتاکتور اشنایدر

کنتاکتورها در دو نوع تریپ AC و DC وجود دارند که در زیر به آن ها اشاره می کنیم:

کنتاکتورهای AC

نوع جریان

استاندارد و طبقه بندی کنتاکتور
مورد استفاده
ACAC1بار غیر سلفی یا سلفی ضعیف – گرم‌کن برقی با ضریب توان حدود 0.95
AC2برای راه‌اندازی موتورهای آسنکرون روتور سیم‌پیچی شده بدون ترمز جریان مخالف
AC2″برای راه‌اندازی موتور آسنکرون با ترمز جریان مخالف
AC3برای راه‌اندازی موتور آسنکرون روتور قفسه‌ای .هنگام قطع جریان نامی از تیغه‌ها عبور می‌کند جریان راه‌اندازی ۵تا ۷ برابر جریان نامی است
AC4برای راه‌اندازی موتور آسنکرون روتور قفسه‌ای با ترمز . تعداد دفعات قطع و وصل زیاد در زمانی اندک
AC11کنتاکتور کمکی بدون داشتن کنتاکت قدرت کوپل مغناطیسی – استفاده فقط در مدار فرمان


کنتاکتورهای DC

نوع جریاناستاندارد و طبقه بندی کنتاکتورمورد استفاده
DCDC1بار اهمی – بار غیر سلفی یا سلفی ضعیف – گرم‌کن
DC2برای راه‌اندازی موتور شنت – قطع کردن موتور هنگام کار
DC3برای راه‌اندازی موتور شنت با تعداد دفعات قطع و وصل در فواصل زمانی اندک
DC4راه‌اندازی موتورهای سری و قطع و وصل هنگام کار
DC5راه‌اندازی موتور سری با تعداد دفعات قطع و وصل در فواصل زمانی اندک
DC6کنتاکتور کمکی یا فرمان – کوپل مغناطیسی

لیست قیمت کنتاکتور اشنایدر

همانند سایر تجهیزات الکتریکی دیگر شامل انواع کلیدهای مینیاتوری، انواع اینورتر، رله های حرارتی، انواع لامپ ها و … کنتاکتور نیز یکی از محصولاتی است که فروشگاه آنلاین تهران برق متخصص در این حوزه فعالیت می کند و راهنمای شما عزیزان و کاربران محترم می باشد. لیست قیمت کنتاکتور اشنایدر نیز در بخش کنتاکتور با برند اشنایدر و همچنین برندهای دیگری شامل کنتاکتور هیوندای و کنتاکتور چانت قرار دارد و با مراجعه به آن قسمت از قیمت های خرید کنتاکتور اشنایدر مطلع گردید. همچنین کارشناسان متخصص در این بخش نیز به هنگام فروش کنتاکتور اشنایدر و سایر برندهای دیگر پاسخگوی سوالات شما مشتریان عزیز خواهند بود. سایت تهران برق پیشرو در صنعت برق و تجهیزات الکتریکی مرجعی کامل جهت خرید لوازم برقی کاربران و مصرف کنندگان این صنف می باشد.

Rate this post
آخرین مقالات