تهران برق مرجع خرید تجهیزات برق روشنایی, برق صنعتی

کنتاکتور هیوندای

در این مقاله قصد داریم به معرفی انواع کنتاکتور هیوندای بپردازیم و در آخر قیمت آن را تحلیل کنیم و راهنمای خرید این محصول در وبسایت تهران برق را قرار دهیم.

شرکت هیوندای با طراحی وکیفیت بسیار پیشرفته، انواع مختلفی ازکنتاکتورهای خود را در ولتاژهای متوسط و کم تولید کرده است. از آنجایی که هدف اصلی شرکت هیوندای علاوه بر کیفیت بالا و مشتری مداری معیارهای دیگری شامل قابلیت اطمینان و کارایی بالا می باشد، این امر موجب حمایت صنایع کشتیرانی (کشتی های نفتی) و نیروگاه ها از این برند گردیده است. کنتاکتورهای هیوندای قابل اطمینان ترین و پیشرفته ترین و محصولاتی هستند که از طریق آنالیز الکتریکی و جنبشی متوجه طراحی بهینه هستند. بنابراین برای انجام امور الکترونیکی خود با خیالی آسوده با خرید کنتاکتورهای هیوندایی از مزایای این محصولات بهره مند شوید.
به طور کلی کنتاکتور یک سوئیچ کنترل شده الکتریکی است که برای تعویض مدارات الکتریکی استفاده می شود. کنتاکتور معمولاً توسط یک مدار کنترل می شود که دارای قدرت بسیار کمتری نسبت به مدارات سوئیچ می باشد، مانند یک سیم پیچ الکترومغناطیس 24 ولت که سوئیچ موتور 230 ولت را کنترل می نماید. برخلاف هدف کلی رله ها، کنتاکتورها طوری طراحی شده اند که به طور مستقیم به دستگاه های دارای بار زیاد وصل می شوند. رله ها از ظرفیت کمتری برخوردار بوده و معمولاً برای هر دو کاربرد NC و NO طراحی شده اند. دستگاه ها یا تجهیزاتی که بیش از 15 آمپر یا مدارهایی دارند که دارای بیش از چند کیلووات هستند، معمولاً کنتاکتور نامیده می شوند. جدا از کنتاکت های جریان پایین کمکی، کنتاکتورها تقریباً منحصراً با کنتاکت های NO مجهز شده اند. برخلاف رله ها، کنتاکتورها با ویژگی هایی برای کنترل و خاموش کردن جرقه تولید شده هنگام قطع جریان موتورهای سنگین طراحی شده اند. کنتاکتورها به اشکال مختلف با ظرفیت ها و ویژگی های مختلفی ارائه می شوند. بر خلاف قطع کننده های مدار، یک کنتاکتور قصد قطع جریان اتصال کوتاه را ندارد. کنتاکتورها از تجهیزاتی که جریان متناوب دارند از چندین آمپر تا هزاران آمپر و 24 ولت DC تا بسیاری از کیلوولت ها متغیر است. اندازه فیزیکی کنتاکتورها از یک وسیله کوچک به اندازه ای برای برداشتن با یک دست، تا دستگاه های بزرگ تقریباً یک متر متغیر است. کنتاکتورها برای کنترل موتورهای برقی، روشنایی، گرمایش، بانک های خازن، اپراتورهای حرارتی و سایر بارهای الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند. جریان ورودی فعلی به سیم پیچ کنتاکتور ممکن است DC یا AC باشد (در ولتاژهای مختلف بین 12VAC یا 12VDC تا 690VAC یا 440VDC در دسترس است.) مقدار کمی از انرژی در طول کار خود توسط سیم پیچ کنتاکتور استفاده می شود. برای کاهش میزان توان مصرفی توسط سیم پیچ کنتاکتور در حین کار، از مدارهای سازنده اقتصادی استفاده می شود. کنتاکتورهای دارای سیم پیچ AC هستند به سیم پیچ سایه ای (قطب سایه دار) مجهز شده اند. در غیر این صورت، کنتاکت ها هر بار که AC از صفر عبور کند، تداخلی به صورت صدای نامفهومی خواهند داشت. سیم پیچ های سایه دار قادر به تأخیر انداختن مجدد هسته مغناطیسی برای جلوگیری از تداخل هستند. سیم پیچ های DC نیازی به قطب سایه دار ندارند زیرا شار تولید شده در آن ها همیشه ثابت می باشد.

کاربردهای کنتاکتور هیوندای

کنتاکتورهای هیوندای اغلب برای ارائه کنترل مرکزی تأسیسات بزرگ روشنایی، مانند ساختمان اداری یا ساختمان های تجاری استفاده می شوند. برای کاهش مصرف برق در سیم پیچ های کنتاکتور، از کنتاکتور لچینگ استفاده می شود که دو سیم پیچ کاری دارد. یک سیم پیچ، که لحظه ای دارای انرژی می شود، کنتاکت های مدار را می بندد، که به صورت مکانیکی بسته می شوند. سیم پیچ دوم کنتاکت ها را باز می کند.

رنج های کنتاکتور هیوندای

کنتاکتورهای هینودای با جریان بار طراحی شده در هر کنتاکت (پل)، حداکثر خطا در برابر جریان، چرخه وظیفه، طراحی چرخه حیات زندگی طراحی، ولتاژ و ولتاژ سیم پیچ درجه بندی می شوند. یک کنتاکتور کنترل موتور با هدف کلی ممکن است برای شروع کارهای سنگین در موتورهای بزرگ مناسب باشد. به اصطلاح هدف مشخص کنتاکتورها برای برنامه هایی مانند شروع به کار موتور کمپرسور تهویه هوا سازگار می باشد.
رنج کاری کنتاکتورها می تواند بر مبنای چندین عامل باشد که به عنوان مثال می توان به دسته بندی استاندارد IEC اشاره کرد:
• AC-1: کوره های مقاوم در برابر بارهای غیر القایی یا اندکی القایی.
• AC-2: شروع به کار موتورهای حلقه ای لغزش: شروع / خاموش کردن.
• AC-3: شروع به کار موتورهای قفسه سنجابی و خاموش کردن فقط پس از سرعت موتور.
• AC-4: شروع به کار موتورهای قفس سنجابی با وظیفه اینچینگ و وصل کردن. شروع / توقف سریع.
سری های متفاوتی از کنتاکتورهای هیوندایی متناسب با کاربری های مختلف تولید شده است که در زیر به برخی از این سری ها اشاره می کنیم.

سری (U (UMC

سری جدید U، کنتاکتورهای مغناطیسی هیوندای بر اساس طراحی ماژولار ساخته شده اند که امکان نصب سریع و ساده بلوک کنتاکت های کمکی، تایمر، چفت مکانیکی و غیره را فراهم می کند. کنتاکتورهای هیوندای UMC راحتی، منافع اقتصادی و قابلیت اطمینان بالایی را برای کاربردهای مختلف سیستم های کنترل صنعتی، صنعت، خانوارها و غیره فراهم می آورد و همچنین مطابق استاندارد IEC 60947 4 1 می باشند.

ویژگی ها:

ولتاژ کاری AC و DC
• اتصال مستقیم به رله حرارتی
• نصب با پیچ بر روی دین ریل 35 میلی متری
• قابلیت اتصال خازن به کانکشن های اضافی

کنتاکتور سری U

سری Vacuum (خلاء)

این نوع سری ها با طراحی بسیار پیشرفته برای کاربردهای صنعتی مانند مراکز کنترل موتور و سیستم های مختلف کنترل مناسب است. کنتاکتورهای وکیوم هیوندایی برای تعویض های مکرر با توجه به ایمنی و تضمین کیفیت، برای جا به جایی های مکرر طراحی و ساخته می شوند. این نوع سری برای تعویض و کنترل موتورهای قفس سنجابی و لغزنده، بارهای با ولتاژ متوسط و کوره های مقاومت و خازن و ترانسفورماتور مناسب هستند. سری وکیوم دارای دو نوع HCA و UVC می باشد.

ویژگی ها:

• ولتاژ کاری AC و DC
• دارای استانداردها و تاییدیه های بین المللی مانند IEC، UL، ISO 9001
• رنج فرکانس 50 و 60 هرتز
• تعویض خلاء باعث قطع سریع تر می شود
• نوع فیوزی آن، محافظت در برابر جریان های اتصال کوتاه را فراهم می کند.

کنتاکتور سری Vacuum

قیمت کنتاکتور هیوندایی

از آنجا که کنتاکتور برای کاربردهای با ظرفیت بالا استفاده می شود، نسبتاً بزرگتر و سنگین تر از رله ها هستند. بدیهی است که به دلیل تفاوت در اندازه، راندمان و کارایی، کنتاکتورها نسبت به رله ها نیز گران تر هم هستند.
لیست قیمت های کنتاکتورهای هیوندایی در سایت تخصصی تهران برق موجود می باشد که با مراجعه به بخش دسته بندی های مربوط به کنتاکتورها می توانید از انواع و قیمت جهت خرید کنتاکتور مورد نظر خود مطلع شوید.

لیست محصولات کنتاکتور تهران برق

Rate this post
آخرین مقالات